Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

  • 24 Temmuz 2017
  • 144 kez görüntülendi.
Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bahçe dekorasyonu yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken bahçede görmek istediğm ne? sorudur. Bahçede ne kadar zaman geçiriyorsunuz? Bahçeniz estetik mi olmalı? Rahat bir bahçemi yoksa güzel gözüksün yeter mi? bu soruların cevaplarını öncelikle bulmalı ve daha sonra bahçenizin odadan farklı olması için yapmanız gereken bahçe aydınlatmaları kullanmalı renkli güneş enerjili ışıklar olabilir, renkli çitler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bir keyif köşesi oluşturmalısınız nasıl? dediğinizi duyar gibiyim bir salıncak olabilir bir çardak olabilir burada kahvenizi yudumlarken kitabınızı okuyabileceğiniz bir alan oluşturmalı ayrıca ferforje masa ve sandalye tercih edebilirsiniz. Masanıza mavili ve üzerinde deniz çabası figürlü örtü ve sandalye döşeklerinizi de aynı kumaştan yapabilirsiniz. Masanın üzerine güzel kokulu mumlar ve küçük ışık yapması için içine mum konulan fenerlerden alabilirsiniz.

Gelelim bahçemizin çevresine çiçekli bitkiler alıp ekilebilir aynı zamanda yeri de çimlendirerek daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer büyük bir ağacınız varsa üzerine küçük renkli toplardan yapılmış renkli ışılar ve fenerler asabilir böylece aydınlık yaparken güzel ve hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ferforje takım sevmiyorum derseniz tahtadan banklar ve masalar yapabilir üzerine mavi örtüler ve yastıklar koyabilirsiniz. Ekeceğiniz çiçeklerin her mevsim çiçek açıp açmadığını mutlaka öğrenin.

Bulacağınız tahta bir el arabasının içerisine de güzel çiçekler ekebilir diplerini hafif taşlarla süsleyebilirsiniz. Ayrıca araba lastiklerinin 4 tanesini üst üste koyup sprey boyayla boyayarak bir kuyu elde edebilir üzerine de makara yaparak güzel ve hoş bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Eski pantolonlarınızın içine toprak doldurarak içlerine çiçek ekebilirsiniz aynı şekilde çizmelerinize de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Bir hamak alıp bahçenizde yıldızlara bakarak güzel bir gece geçirebilirsiniz. Bahçenizi çevirmek için güzel çitler yaptırabilir bunlara yaptığınız bot saksıları asarak renkli ve tatlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çeşitli yapı marketlerden alacağınız küçük sevimli heykellerde bahçenize koyarak sıcak bir görüntü elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ