İş Yeri Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

  • 20 Temmuz 2017
  • 190 kez görüntülendi.
İş Yeri Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Dekorasyon kısaca; yaşanılan mekanların kullanım amaçlarına en uygun şekilde verimli, estetik ve sanatsal olarak düzenlenmesi olarak açıklanabilir. Günümüzde dekorasyon firmalarının ortaya çıkması ile bir iş kolu haline gelmiştir. Dekorasyon insan hayatına renk katması olarak düşünülebilir. Evlerimizde, iş yerlerimizde, açtığımız kafe, restoran gibi yerlerde de dekorasyon kullanılmaktadır. Bir yere ilk girdiğimizde ilk gözümüze çarpan şeyler mekanın düzeni, renkler ve kullanılan eşyalar olur genelde.

Günümüz de iş yeri tasarımları, iş yerine verilen isimler ile de düzenlenmektedir. Örneğin ismi çapa kafe olan bir mekanın masalarında bulunan eşyalar, masaların ayakları, duvarlarda ki saat ve tablolar bu isme uygun olarak dekore edilmektedir. Bu sayede müşterilerin ilgisini daha çok çeker ve akıllarda daha kalıcı olur.

Bir iş yeri açmak üzere olan bir kişinin aklında iş yeri dekorasyonu nasıl olmalı sorusu da bulunmaktadır. Yaşadığımız çağda bu çok önemli sorulardan biridir. Yapacağımız işin gidişatını belirleyecek etmenlerden biri olabilir. Bir yer ilk olarak gösteriş olarak ilgi çeker ve daha sonra yapılan iş devreye girer.

İş yeri dekorasyonları:

İş yerlerinin dekorasyonları çalışırken dikkat dağıtacak şekilde abartılı olmamalıdır. Kişinin zevkine göre bir şeyler eklenerek motivasyon artışı sağlanabilmektedir. Renkler ve kullanılan eşyalar abartılı olmayacak bir şekilde düzenlenmelidir. İş yerinin ve iş yerinde bulunan alanların kullanılacakları amaca göre dekore edilmelidir. Toplantı salonları, dinlenme odaları, yemek bölümü, ofisler, bekleme salonları gibi pek çok alan bulunmaktadır ve hepsinin işlevleri birbirlerinden farklıdır.

Dekorasyon türleri nelerdir?

Dekorasyon türleri; geleneksel dekorasyon, çağdaş dekorasyon, eklektik dekorasyon olarak ayrılabilmektedir. Bu türlerin birbirlerinden ayrı olmasını; kullanılan renkler, kullanılan eşyalar, eşyaların düzeni, kullanılacak olan eşyaların nasıl üretildiği, değerleri, kullanılan kumaşlar gibi detaylar sağlamaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ