Ofis Dekorasyonunda Hangi Renkler Seçilmelidir?

  • 25 Temmuz 2017
  • 158 kez görüntülendi.
Ofis Dekorasyonunda Hangi Renkler Seçilmelidir?

Hayatımızdaki renklerin farklı anlamları olduğu ve bizi etkiledikleri artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu renklerin psikolojik etkilerine bakacak olursak kimileri bizi daha acıktırır, kimisi huzur verir, kimisi bizi mutlu eder. Birçok profesyonellerin hatta markaların dahi strateji olarak kullandığı bu renkler hayat kalitesini arttırmak için de kullanılabilirler.

Renkler ve Özellikleri

Genel anlamda ofislerin dekorasyonunda kullanılan renklerden ve onların özelliklerinden bahsedecek olursak eğer ;

Sarı renk: Sarı denince akla ilk önce güneşi getirir. Bu renk daha çok enerji ve mutluluk verir. Bunun yanı sıra iştah açıcı bir renk olarak bilinmektedir.

Turuncu: Turuncu rengin enerjisi yüksek olup insanı cesaretlendiren, tıpkı sarı gibi insanları mutlu eden bir renktir. Turuncu genel anlamda sosyal ve dış dünyaya dönük insanların tercih ettikleri bir renk olup güveni ve sosyalleşmeyi destekler.

Beyaz: Beyaz renk temizliği ve saflığı temsil eder, bundan dolayı insana huzur vermesiyle bilinir. Ortamın negatif enerjisini azaltan bu renk ofislerde gerginlikten kaçılmak için tercih edilebilir.

Ofis Dekorasyonunda Hangi Renkler Seçilmelidir?

Ofis dekorasyonunda genelde daha açık, ışığı yayan böylece kişiyi enerjik ve zinde hissettirecek renkler tercih edilmelidir. Gün ışığından da faydalanabilmek adına daha çok beyaz, kırık beyaz, sarı gibi renkler tercih edilmelidir, ancak aşırıya kaçmamakta fayda var.

Bununla beraber, kurumsal kimliğinizi de bu dekorasyon sürecine katmak isterseniz eğer; bunu gerek masaüstü araçları, gerekse mobilyalar üzerinde kullanabilirsiniz. Ofislerde metal ve ahşap yapıları beraber kullanıp zemini de koyu tutmak bulunan ortamı daha da profesyonel kılmaktadır.

Renklerin yanı sıra seçilen malzemelerin cinsi de çok önemlidir. Yerlerde ya da duvarlarda kullanılacak seramik ya da PVC madde de bulunan ortamın havasını ve enerjisini tamamen değiştirmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ